Czy makijaż permanentny jest na zawsze?
Makijaż permanentny utrzymuje się od kilku miesięcy do dwóch lat. Dużą zaletą jest to, że można skutecznie go usunąć, nadając nowy wygląd oprawie oczu czy inny kształt brwiom lub ustom. Pozwala na to rodzaj pigmentu, który zawiera drobniejsze cząsteczki niż ten używany do tatuaży. Barwnik nie jest wprowadzany pod skórę tak głęboko jak w przypadku tatuażu, tylko w płytsze jej warstwy. Poza tym tusz do makijażu permanentnego ma w składzie znaczną ilość barwników organicznego pochodzenia, które sprawiają, że pigment stopniowo blednie, metabolizuje się przez skórę i częściowo wyłuszcza. To znacznie ułatwia
usuwanie makijażu permanentnego i pozwala na wykonanie nowego, zgodnie z oczekiwaniami Klientki.
Kiedy usunąć makijaż permanentny?
Chociaż najczęstszą przyczyną usuwania makijażu permanentnego jest zmiana preferencji, mody czy gustu, to duży wpływ na taką decyzję mają też inne czynniki. Proces starzenia się skóry, utrata jej gęstości czy sprężystości oraz redukcja tkanki tłuszczowej twarzy sprawia, że makijaż nie będzie wyglądał już tak efektownie jak wcześniej. Również postępująca z wiekiem przebudowa kości twarzoczaszki zmienia owal twarzy, w efekcie czego makijaż permanentny nabiera zupełnie innego wyglądu. Innym, nie mniej ważnym powodem do pozbycia się makijażu permanentnego jest jego blaknięcie czy odbarwianie na czerwono lub niebiesko.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego to doskonałe rozwiązanie na poprawę nieudolnie wykonanego makijażu w innym salonie kosmetycznym lub przez niewykwalifikowaną, samodzielnie praktykującą kosmetyczkę. Niekształtne, krzywe albo niesymetryczne brwi, zbyt rzucający się w oczy kontur, za wąskie lub zbyt szerokie kreski mogą zniekształcić twarz, a nawet wyglądać karykaturalnie. Chociaż makijaż permanentny co do zasady powinien być trwały, to istnieją sposoby na jego bezpieczne usunięcie, bez ryzyka wystąpienia niechcianych blizn czy przebarwień. Użyty w tym celu laser, pomoże w krótkim czasie skorygować niedoskonałości i skutecznie poprawić wygląd.
Jak przebiega usuwanie makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny usuwany jest za pomocą lasera o długości fali 1064 nm i impulsach 10-20 ns. Energia lasera dociera do ciemnych cząsteczek pigmentu osadzonego w skórze, rozrywa je na drobniejsze części, co ułatwia organizmowi ich usunięcie przy pomocy komórek układu immunologicznego. W pierwszym momencie po skierowaniu na makijaż wiązki światła lasera, skóra poddawana zabiegowi staje się biała, po czym wraca do swojej naturalnej barwy. W widoczny sposób zmniejsza się ilość pigmentu. Obszar pozabiegowy może być lekko opuchnięty, mogą pojawić się krwiaczki lub strupki, które łatwo goją się do tygodnia od zabiegu.
Zabieg trwa około 10 minut i jest w zasadzie bezbolesny, odczuwany dyskomfort można złagodzić kremem znieczulającym, nakładanym przed zabiegiem.
Efekty usuwania makijażu permanentnego
Efekty, jakie są widoczne po usunięciu makijażu permanentnego zależą od głębokości wprowadzenia pigmentu, jego odcienia, grubości cząsteczek tuszu aplikowanych pod skórę, ale też od indywidualnych właściwości skóry, jej grubości, kondycji oraz od tego czy mamy do czynienia z cerą tłustą czy suchą.
O tym, ile zabiegów musi zostać przeprowadzonych do uzyskania pełnego rezultatu, kosmetolog zawsze na bieżąco informuje Klientkę. Nieraz wystarczy jedna wizyta w salonie kosmetycznym, ale niekiedy zachodzi potrzeba wykonania nawet do siedmiu powtórzeń. W trosce o wysoki komfort zabiegu, czas jego trwania dostosowuje się do indywidualnych uwarunkowań każdej Klientki, progu bólu czy stopnia odczuwania różnego rodzaju dyskomfortu.
Miejsca nakładania czy usuwania makijażu permanentnego to delikatne i wrażliwe obszary twarzy, dlatego warto zdać się na profesjonalizm doświadczonej linergistki w renomowanym gabinecie kosmetycznym.