FBC

Stymulatory tkankowe Poznań​

czas trwania zabiegu
30 minut
znieczulenie
tak
Zalecana seria zabiegów

 tak, ustalana indywidualnie z Klientem

Czas rekonwalescencji

 2-3 dni

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w kosmetologii oraz medycynie preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki pobudzeniu procesów stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Stymulatory cechują się naturalnymi efektami takimi jak poprawa jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Gama preparatów biostymulujących jest szeroka i nieustannie rośnie. Każdy z nich jest inny, a znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się.
W Face & Body Concept każdy preparat dobierany jest indywidualnie zgodnie z potrzebami tkanki oraz oczekiwaniem Klientów.

Zapraszamy do kontaktu – Zespół Face & Body Poznań

FAQ

Dwa dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi np. aspiryny, witaminy E, ponieważ zwiększają ryzyko wystąpienia siniaczków. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie podatna na zasinienia poinformuj o tym osobę wykonującą zabieg. Zwykle w takich sytuacjach zaleca się smarowanie kilka dni przed zabiegiem maścią z witaminą K. Gdy masz skłonność do opryszczki, zarówno przed zabiegiem, jak i po zabiegu zażywaj Heviran.

Pierwszym etapem jest oczyszczenie skóry i znieczulenie miejsca poddawanemu zabiegowi specjalnym kremem znieczulającym. Następnie można przystąpić do podania preparatu.

Zastrzyki podawane są strzykawką zaopatrzoną w bardzo cieniutką igłę,
w odstępach 0,5 – 1,5 cm. Ból podczas wkłuć jest niewielki.
Dodatkowo w trosce o szczególny komfort naszych Klientów w trakcie zabiegu oferujemy specjalne igły silikonowe, dzięki którym skóra doskonale znosi zabieg i nie występują zasinienia i krwiaki.

zapraszamy do odwiedzenia naszego CENNIKA, w którym znajdują się wszystkie dostępne preparaty

Bezpośrednio po, skóra jest zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Mogą pojawić się widoczne drobne depozyty, przypominające koraliki pod skórą. Wchłoną się one do następnego dnia.

Pozytywne zmiany zauważalne są tuż po zabiegu. Jednak pełne efekty biostymulacji widoczne będą po upływie około tygodnia. Zabieg jest najskuteczniejszy, jeśli wykonuje się go w seriach (ilość zabiegów zależy od rodzaju preparatu i indywidualnych potrzeb). Najlepiej powtarzać go co 4-6 miesięcy.

 • Ciąża i laktacja,
 • Infekcje i stany zapalne skóry,
 • Problemy z krzepliwością krwi,
 • Hemofilia,
 • Zmiany skórne typu opryszczka, egzemy,
 • Bliznowacenie,
 • Stwardnienie rozsiane,
 • Nowotwory,
 • Przyjmowanie leków immunosupresyjnych (leki przyjmowane po przeszczepach,
  w leczeniu nowotworów itp.),
 • Cukrzyca (konsultacja z lekarzem prowadzącym).