FBC

Modelowanie ust Poznań

czas trwania zabiegu
30 minut
znieczulenie
tak
cena

1 ml – 1100 – 1300 zł
0.5 ml – 800 zł

Czas rekonwalescencji
do 5 tygodni 

Pełne, całuśne, o wyraźnym konturze – tak zwykle określają swoje wymarzone usta Klienci naszego gabinetu. Nic w tym dziwnego! Usta stanowią jeden z ważniejszych atutów urody zarówno kobiecej jak i męskiej. 

Procesom starzenia się podlegają także same usta! Zmienia się. ich struktura, kontur rozmywa się, degradacji podlega także objętość ust.

Zauważalne jest także opadanie kącików ust, a także występowanie zmarszczek na samych wargach jak i dookoła nich. Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego to zabieg, który w szybki sposób nada ustom upragniony kształt, przywracając im młodzieńczy wygląd.

Zabieg modelowania i powiększania ust wykonujemy w naszym gabinecie bardzo często. Kosmetolog Angelika Śliwińska specjalizuje się właśnie w medycynie estetycznej. Liczne szkolenia u renomowanych zabiegowców pozwoliły Angelice opanować sztukę pracy z ustami do perfekcji. 

Nie ma jednej, właściwej techniki – czasami podczas procedury zabiegowej łączy się ze sobą kilka technik, ruchów, aby efekt po wygojeniu był dopasowany do urody Klientki lub Klienta (mężczyźni także są Klientami w naszym gabinecie jeśli chodzi o zabieg modelowania ust). 

Przed przystąpieniem do zabiegu Klient wypełnia dokumentację oraz kartę zdrowia. Następnie nakładane jest znieczulenie. Nie stosujemy znieczulenia dentystycznego, ponieważ często zaburza mimikę i nie pozwala ocenić tego, jak w rzeczywistości usta będą się układać. 

W gabinecie Face & Body Concept pracujemy z wypełniaczami sprawdzonych marek, które posiadają certyfikację CE.

Czas gojenia się ust zwykle przypada na pięć tygodni. Jeśli w trakcie gojenia się ust wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy lub wygląd ust wzbudzi niepokój – pozostajemy zawsze do dyspozycji Klienta i zapraszamy na bezpłatną kontrolę pozabiegową.

Jak wygląda zabieg modelowania lub powiększania ust w face&body Concept?

W Face & Body Concept Poznań oferujemy kompleksowe usługi z zakresu estetyki twarzy, w tym modelowanie ust oraz powiększanie ust w Poznaniu. Nasze zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego Klienta, zapewniając najwyższą jakość i zadowolenie.

 • zabieg szczególnie polecamy osobom czującym dyskomfort z powodu asymetrii pomiędzy górną a dolną wargą,
 • mającym nieproporcjonalnie wąskie usta,
 • chcącym unieść opadające kąciki ust,
 • lub zwyczajnie podkreślić kontur ust.

Pierwszym etapem jest zebranie wywiadu na temat stanu zdrowia Klienta i wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Przed przystąpieniem do zabiegu mamy przestrzeń do rozmowy
i omówienia oczekiwań i możliwych do uzyskania efektów. Kolejnym etapem jest nałożenie znieczulenia i bezpośrednio przed przystąpieniem do zabiegu – dezynfekcja miejsca iniekcji. Preparat w postaci żelowej podawany jest za pomocą specjalistycznej ampułko-strzykawki
i cienkiej igły. Rezultaty modelowania ust widoczne są bezpośrednio po zabiegu a efektem możemy cieszyć się od 6-12 miesięcy. Należy pamiętać, że czas utrzymywania w tkance zależy między innymi od wieku, trybu życia oraz rodzaju skóry. Palenie papierosów, nadmierne wystawianie skóry na promieniowanie UV mogą przyspieszyć metabolizację kwasu hialuronowego. Co ważne, nawet wówczas, gdy preparat wchłonie się całkowicie, skóra będzie w lepszej kondycji, bardziej elastyczna i napięta niż przed zabiegiem, dzięki silnym właściwościom nawilżającym kwasu hialuronowego.

W Face & Body Concept Poznań specjalizujemy się w modelowaniu ust oraz powiększaniu ust w Poznaniu, oferując naszym Klientom zabiegi na najwyższym poziomie. Aby zapewnić najlepsze efekty i zminimalizować ryzyko powikłań, ważne jest, aby przygotować się do zabiegu zgodnie z poniższymi zaleceniami:

 • 24 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, kawy i napojów energetycznych.
 • Należy unikać przyjmowania antykoagulantów (np. aspiryny).
 • Warto również przed 7 dni przed zabiegiem zażywać witaminę C lub rutynę, które uszczelniają naczynia krwionośne.
 • Jeśli występuje tendencja do nawracającej opryszczki czerwieni wargowej, należy wdrożyć profilaktykę antywirusową – zażywanie preparatu Heviran lub Hascovir 400 mg przez 5 dni przed i 5 dni po zabiegu.
 • Warto zrezygnować z sauny, solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a także ograniczyć palenie papierosów, gdyż tytoń ogranicza dotlenienie tkanek i spowalnia procesy gojenia.

Szczegółowe zalecenia pozabiegowe przekazujemy naszym Klientom w formie papierowej po wykonanym zabiegu.

W Face & Body Concept Poznań stawiamy na bezpieczeństwo i indywidualne podejście do każdego Klienta. Specjalizujemy się w modelowaniu ust i powiększaniu ust w Poznaniu, dbając o to, aby każdy zabieg był przeprowadzany z najwyższą starannością. Ważnym elementem przygotowania do zabiegu jest wykluczenie przeciwwskazań, które mogą mieć wpływ na jego przebieg oraz efekty. Oto lista stanów i warunków, które mogą stanowić przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Choroby nowotworowe,
 • Ostre choroby gorączkowe,
 • Okres ciąży i laktacji,
 • Infekcje skóry bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • Aktywna opryszczka,
 • Cukrzyca (nieleczona),
 • Skłonność do keloidów (bliznowców),
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
 • Zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat.

Pełne i kształtne usta są symbolem zmysłowości i witalności, stanowiąc jeden z najbardziej zauważalnych atutów kobiecego wyglądu. Z biegiem lat, jednakże, naturalne piękno ust może ulec zanikowi, co przejawia się zanikaniem czerwieni wargowej, rozmywaniem konturów oraz pojawianiem się niechcianych zmarszczek.

Na szczęście, istnieją metody, które pozwalają na zachowanie młodzieńczego wyglądu ust na dłużej. Jedną z nich jest powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego. Zabieg ten, nie tylko pozwala na powiększenie, ale także na modelowanie ust. Dzięki niemu, można nadać ustom upragniony kształt, przywracając im dawny blask i witalność.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym, wypełnienie tą substancją, to doskonały sposób na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów, bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Kwas hialuronowy, będący naturalnym składnikiem skóry, nie tylko pozwala na wypełnianie ust, ale także stymuluje proces podziału komórkowego, zapewniając skórze doskonałe nawilżenie.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest szybki i bezpieczny, a efekty są natychmiast widoczne, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla kobiet pragnących podkreślić naturalne piękno swoich ust.