FBC

Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych Poznań

czas trwania zabiegu
30 minut
znieczulenie
tak
cena

 1 ml – 900 zł

Czas rekonwalescencji

 do 14 dni

Bruzdy nosowo-wargowe to pionowe zmarszczki mimiczne przebiegające od skrzydełek nosa po kąciki ust. Z reguły powstają po 25 roku życia i są potęgowane przez opadającą skórę policzków. Pogłębiają się z wiekiem w wyniku wieloletniego działania sił grawitacji oraz utraty jędrności i wiotczenia skóry. Widoczne fałdy nosowo-wargowe nadają twarzy przygnębiający i zmęczony wyraz. Z nami pozbędziesz się tego wrażenia w kilka chwil.

Zapraszamy do kontaktu – Zespół Face & Body Poznań

FAQ

Pierwszym etapem jest zebranie wywiadu na temat stanu zdrowia pacjenta i wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Następnie omawiane są z pacjentem jego oczekiwania i możliwe do uzyskania efekty. Później nakładane jest znieczulenie. Następnie miejsce iniekcji zostaje zdezynfekowane. Preparat w postaci żelowej podawany jest za pomocą specjalistycznej ampułko-strzykawki i cienkiej igły. Dla równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego miejsca nakłuć są delikatnie masowane. Efekty widoczne są od razu po zabiegu a efekt utrzymuje się od 6-12 miesięcy. Należy pamiętać, że czas utrzymywania w tkance zależy między innymi od wieku, trybu życia oraz rodzaju skóry. Palenie papierosów, nadmierne wystawianie skóry na promieniowanie UV może skrócić efekty zabiegu. Co ważne, nawet wówczas, gdy preparat wchłonie się całkowicie, skóra będzie w lepszej kondycji, bardziej elastyczna i napięta niż przed zabiegiem, dzięki silnym właściwościom nawilżającym kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest stopniowo degradowany przez organizm. Wykonanie kolejnego zabiegu zaleca się po upływie około 6-12 miesięcy od poprzedniego. Czas utrzymywania się preparatu w tkankach zależy od wielu czynników między innymi: wieku, trybu życia pacjenta (należy pamiętać, że palenie papierosów skraca czas utrzymywania się produktu w tkance), ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, miejsca iniekcji oraz rodzaju użytego produktu. Zanikanie wypełniacza w tkankach jest zjawiskiem bardzo korzystnym i świadczy to o jego bezpieczeństwie, ponieważ efekt jego zastosowania jest odwracalny.

24 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Należy unikać przyjmowania antykoagulantów (np. aspiryny). Warto zrezygnować z sauny, solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a także ograniczyć palenie papierosów, gdyż tytoń spowalnia procesy gojenia.

Przez następne trzy dni nie wolno spożywać alkoholu. Zalecane jest unikanie basenu,
a także słońca i ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), gdyż mogą spowodować zanikanie rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego.  Intensywne ćwiczenia fizyczne można wykonywać dopiero na 6-7 dzień od zabiegu. Zabronione jest przytulanie zwierząt. Poza tym należy pić dużą ilość wody minimum 2 l dziennie.

 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Choroby nowotworowe,
 • Ostre choroby gorączkowe,
 • Okres ciąży i laktacji,
 • Infekcje skóry bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • Aktywna opryszczka,
 • Cukrzyca (nieleczona),
 • Skłonność do keloidów (bliznowców),
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat.