FBC

Zabieg mezoterapii igłowej - na czym polega i jakie daje efekty?

„Mezoterapia igłowa” dla niewtajemniczonych może brzmieć naprawdę zagadkowo. Tymczasem to zabieg kosmetyczny, który cieszy się dość dużą popularnością na całym świecie. Czy wiesz, że pierwszy raz został przeprowadzony ponad 60 lat temu? Poznaj tajniki zagadkowego zabiegu!

Skąd wzięła się mezoterapia igłowa?

W latach pięćdziesiątych XX wieku francuski lekarz wykonał pierwszą na świecie mezoterapię igłową. Jego celem było uleczenie pacjentki z przewlekłych dolegliwości na tle migrenowym. Właśnie w ten sposób początkowo wykorzystywano mezoterapię. Następnie przy jej pomocy leczono również bóle żylaków nóg. Dwadzieścia lat później mezoterapia igłowa cieszyła się powodzeniem wśród osób z różnymi dolegliwościami dermatologicznymi. Dlatego też ten rodzaj zabiegów zapoczątkował kosmetyczne wykorzystanie mezoterapii.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

To, co dzisiaj znane jest pod pojęciem mezoterapii igłowej, to przede wszystkim zabiegi estetyczne, polegające na serii drobnych i gęstych nakłuć. Ich głębokość zależy nie tylko od zastosowanych preparatów, ale przede wszystkim do problemów skórnych, których chcemy się pozbyć. Podczas zabiegu wprowadza się wgłąb skóry aktywne substancje, mające poprawić jej kondycję. Mezoterapia igłowa jest niechirurgicznych zabiegiem, który z powodzeniem może przeprowadzić doświadczony kosmetolog.

Kiedy warto wykonać zabieg?

Mezoterapia ma służyć poprawie kondycji skóry. Nie ma więc granicy wieku, która determinowałaby jej zastosowanie. Zabieg świetnie sprawdza się w przypadku redukcji cellulitu, ale również stosuje się go w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Najpopularniejsze są jednak zabiegi na twarz mające na celu redukcję zmarszczek, nawodnienie, ujędrnienie, zagęszczenie i napięcie skóry. Mezoterapię można wykonać w przypadku zmęczonej, postarzałej i odwodnionej cery oraz cieni pod oczami.

Jakie preparaty stosuje się przy mezoterapii igłowej?

Ampułki i koktajle do mezoterapii to produkty o wysokim stężeniu składników aktywnych. Te specjalistyczne preparaty zawierają unikalnie opracowane formuły, które w znaczący sposób redukują problemy skórne. Do iniekcyjnej rewitalizacji skóry stosuje się przede wszystkim ampułki liftingujące, zwiększające produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabieg mezoterapii przywraca skórze elastyczność i stymuluje wzrost fibroblastów. Stosuje się je głównie na twarz, szyję i dekolt. W składzie znajduje się m.in. kwas hialuronowy, kwas liponowy, aminokwasy, ryboflawina, arginina, a nawet leucyna czy walina.

Efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to przede wszystkim głębokie nawilżenie skóry i uzupełnienie niedoborów i minerałów w jej kolejnych warstwach. Zabieg wspomaga również mikrokrążenie, co stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększa napięcie oraz elastyczność skóry. Powoduje, że znikają oznaki zmęczenia, a sama cera jest widocznie zrewitalizowana. Po serii zabiegów wykonanych w określonych odstępach czasowych poprawia się również gęstość skóry.

Mezoterapię igłową poleca się wszystkim, którzy chcą polepszyć kondycję i wygląd skóry bez ingerencji chirurgicznej a także osobom borykającym się z problemem wypadających i przerzedzających się włosów.