FBC

Najskuteczniejsze metody walki z rozstępami

Martwi Cię kondycja Twojej skóry? Pojawiają się rozstępy, na które mimo zdrowego trybu życia nie masz wpływu? Wykwalifikowana kadra gabinetu Face and Body Concept, pośród wielu zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, oferuje również skuteczne sposoby walki z rozstępami. Nowocześnie wyposażony salon, innowacyjne technologie, certyfikowane narzędzia i produkty oraz wysoka kultura pracy sprawiają, że każdy zabieg jest komfortowy, a jego skuteczność gwarantowana. Chcesz się pozbyć wstydliwego problemu rozstępów? Skorzystaj z naszej oferty, wspólnie wybierzemy taki zabieg, którego efekty podniosą jakość Twojego życia.

W jaki sposób powstają rozstępy?

Rozstępy pojawiają się wtedy, kiedy prawidłowe funkcje skóry ulegają zachwianiu. Są to linijne zmiany na skórze, przebiegające równolegle lub promieniście. Powstają na skutek rozdziału warstw skóry właściwej i w początkowej fazie – zapalnej są ciemno czerwone lub fioletowe. Wyglądają nieestetycznie i mocno rzucają się w oczy, ale to właśnie w takim stadium skuteczność ich wyleczenia jest największa. Zaburzenia włókien elastynowych skóry nie tylko przypominają blizny, ale w zasadzie ich faza zanikowa nazywana jest fazą bliznowacenia. Przyjmują wtedy kolor perłowo-biały i lekko się zapadają, co jest wyczuwalne przy dotyku. Proces odbudowy uszkodzonej sieci kolagenu i elastyny wymaga na tym etapie poddania się zabiegom medycyny czy kosmetologii estetycznej. Odpowiednio dobrane do problemu działanie może sprawić, że rozstępy będą niemal niewidoczne.

Przyczyny powstawania rozstępów

Powstawanie rozstępów często ma podłoże genetyczne lub jest następstwem zaburzeń hormonalnych. Najczęstszą przyczyną ich tworzenia się jest nadmierne rozciąganie skóry, które może wystąpić w czasie ciąży, dużego i nagłego wahania wagi ciała, szybkiego wzrostu lub nadmiernej aktywności fizycznej. Pojawiają się więc zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a nawet młodzieży w okresie dojrzewania. Oczywiście większe predyspozycje do powstawania rozstępów mają młode kobiety o jasnej karnacji, ze względu na delikatniejszą i cieńszą skórę. Nie można ich jednak wykluczyć u innych osób, utrzymujących nieprawidłową dietę czy zażywających lekarstwa, zawierające glikokortykosteroidy.
Jak pozbyć się rozstępów?
Młode rozstępy, w fazie zapalnej są możliwe do usunięcia mało inwazyjnymi metodami. Aby skutecznie poprawić jakość skóry i w znaczący sposób zredukować ilość rozstępów, warto zastosować masaże czy peelingi, wspomagane odpowiednio dobranymi kosmetykami. Natomiast w fazie atrofii, kiedy samoistnie rozpoczynają się próby regeneracji uszkodzonych warstw skóry właściwej, rozstępy przyjmują postać blizn. W celu ich spłycenia i zmniejszenia widoczności konieczne są zabiegi kosmetyczne, które mimo iż nie usuną ich całkowicie, to maksymalnie je zredukują.

Usuwanie rozstępów w Face and Body Concept

Doświadczony zespół z Face and Body Concept, z którego każda osoba specjalizuje się konkretnych zabiegach, proponuje specjalnie dla Ciebie różne sposoby redukowania rozstępów. Wszystkie metody są wysoce skuteczne, ale każda z nich inna, dedykowana indywidualnie w zależności od problemu. Zapoznaj się z naszą oferta na stronie https://fbconcept.pl/.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa należy do zabiegów, z których Klientki bardzo chętnie korzystają, ze względu na jego wysoką skuteczność i szybkość działania. To doskonały sposób na zlikwidowanie widocznych zmian na skórze, sprawdza się więc w leczeniu rozstępów zarówno tych nowych, jak i już zbliznowaciałych. Mezoterapia odbywa się poprzez iniekcję w głębokie warstwy skóry specjalnych preparatów o kierunkowym działaniu. Substancja aktywna, wprowadzona bezpośrednio w objęte zmianą miejsca, stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji nowych włókien kolagenowych. Efektem jest poprawa struktury skóry, ujędrnienie, zwiększenie jej gęstości, elastyczności i napięcia oraz stopniowe zanikanie i “gojenie” się rozstępów. Iniekcja działa nie tylko pobudzająco. Indywidualnie dobrane składniki odżywcze doskonale nawilżają skórę, poprawiają mikrokrążenie oraz stanowią świetne uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów.

Bio Microneedling

Innowacyjną metodą redukcji rozstępów, która nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji jest  Bio Microneedling. Na skutek wprowadzenia do skóry właściwej naturalnych mikroigieł krzemionkowych, powstają precyzyjne, kontrolowane uszkodzenia, które powodują przebudowę skóry. Nie dochodzi tu do przerwania ciągłości naskórka, pęknięć skóry ani reakcji alergicznych, dlatego jej rewitalizacja następuje bardzo naturalnie. Terapia Bio Microneedling przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, a wysoka skuteczność, bezpieczeństwo i nieinwazyjność stanowi jej przewagę nad peelingami chemicznymi czy nawet ziołowymi. Do zredukowania rozstępów najbardziej odpowiedni będzie zestaw naprawczy, regeneracyjny czy odmładzający, dobrany indywidualnie w zależności od potrzeby. Bio Microneedling poprawia równowagę hydrolipidową skóry, aktywuje i naprawia komórki we wszystkich warstwach skóry oraz stymuluje ich regenerację. Dodatkowo ujędrnia skórę, napina, poprawia jej elastyczność i działa liftingująco.

Peeling PQ AGE

Doskonałym zabiegiem do odnowy i rewitalizacji nawet najgłębszych warstw skóry właściwej jest peeling PQ AGE, którego ujędrniająco-liftingujące działanie, skutecznie redukuje rozstępy i blizny. Jest niezwykle bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem, który w celu dogłębnej regeneracji skóry, bez naruszania jej powierzchni, wykorzystuje mieszankę kilku składników o działaniu regeneracyjnym. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i młodzieży, a więc każdej z grup, borykających się z problemem rozstępów. Może być z powodzeniem stosowany jako uzupełnienie mezoterapii czy mikronakłuwania.

Technologia pulsujących igieł

Mezoterapia mikroigłowa, dzięki funkcji automatycznego nakłuwania skóry, przynosi spektakularne efekty w redukcji widocznych rozstępów i blizn. Opatentowana technologia pulsujących igieł, podnosi stopień przenikania substancji czynnych do naskórka oraz w głębokie warstwy skóry właściwej. Kontrolowane i precyzyjne nakłucia w naturalny sposób pobudzają fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastyny, przy czym zabieg jest bardziej komfortowy i bezpieczny niż inne metody nakłuwania. Nie wymaga rekonwalescencji i jest praktycznie bezbolesny. Minimalne nakłucia przebudowują skórę, czego efektem jest jej pogrubienie i ujędrnienie, odżywienie oraz poprawa gęstości i elastyczności skóry. Mezoterapia igłowa i mikroigłowa rekomendowane są ze względu na różne wskazania. Obydwie metody są równie skuteczne, a mezoterapia mikroigłowa dodatkowo zapewnia efekt złuszczonego naskórka.