FBC

Zabiegi kosmetyczne, na które nie warto decydować się latem​

Lato – czas relaksu, wypoczynku i wakacyjnych urlopów. Słońce sprawia, że aż by się chciało więcej odsłonić i wyeksponować. Jednak epatowanie pięknem, wymaga niekiedy wcześniejszego przygotowania skóry, włosów, paznokci czy wreszcie całego ciała. Istotne jest również to, żeby jak najwięcej czerpać z lata, wypoczywać i ładować energię. Co więc zrobić, żeby wyglądać pięknie i elegancko, a przy tym bardzo naturalnie? Podpowiadamy, jak należy się przygotować do lata i z których zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało trzeba zrezygnować.

Niebezpieczna korelacja lasera ze słońcem

Unikanie słońca, zakaz opalania, stosowanie kremów z wysokim filtrem to zalecenia przed i pozabiegowe, w których wykorzystywana jest energia lasera. Już cztery tygodnie przed depilacją laserową nie wolno się opalać ani na słońcu, ani w solarium, a 10 dni wcześniej należy zrezygnować z samoopalaczy i kremów koloryzujących. Światło lasera działa bezpośrednio na melaninę zawartą w skórze. Opalona skóra może rozproszyć wiązkę światła, powodując przy tym poparzenia, a nawet trudne do usunięcia przebarwienia. Depilacja laserowa, usuwanie naczynek lub zmian barwnikowych, zdecydowanie odradzane jest latem. Warto więc tak zaplanować pielęgnację ciała, aby w pełni cieszyć się słońcem, bez wyrzeczeń i ograniczeń.

RETIX-C zalecany przed i po lecie

Doskonałym zabiegiem terapeutycznym anty-aging jest RETIX-C. Chociaż jego efektem jest odmłodzenie, nawilżenie i odżywienie skóry, a więc wszystko czego nam trzeba na gorące, słoneczne dni, to zdecydowanie nie jest on zalecany na lato. Działanie składników aktywnych sprawia, że zrogowaciały naskórek zostaje uszkodzony i silnie się złuszcza. Tak podrażniona skóra jest szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych, które mogą doprowadzić do wystąpienia poparzeń. Warto jednak temu zabiegowi poddać się przed gorącymi miesiącami, ponieważ dzięki przywróceniu skórze prawidłowego poziomu witaminy A, zwiększa naturalną barierę ochronną skóry, chroniąc ją przed foto-uszkodzeniami. Zabieg z użyciem RETIX-C będzie również niezwykle pożądany po lecie, ponieważ doskonale wygładza skórę, redukuje jej niedoskonałości oraz rozjaśnia plamy pigmentacyjne. Lepszym rozwiązaniem na lato będzie natomiast ujędrniająco-liftingujący peeling PQ Age, który nie narusza powierzchni skóry.

Cosmelan w opozycji do słońca

Mimo, że zabieg cosmelanem ma niezliczone zalety oraz można go wykonywać o każdej porze roku, to jednak należy zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o ekspozycję ciała na słońce. Ta najnowsza i najskuteczniejsza kuracja wybielająca, ma bardzo skuteczne działanie depigmentacyjne w zastosowaniu do wszystkich typów melasmy. Doskonale rozjaśnia piegi, plamy starcze, znamiona barwnikowe i przebarwienia słoneczne. Cosmelan przywraca równowagę skórze każdego rodzaju i fototypu, wymaga jednak dla skóry wysokiej ochrony przeciwsłonecznej. Kilka razy dziennie powinien być nakładany krem z filtrem, ciało chronione lekkimi przewiewnymi ubraniami i wykluczona aktywność w godzinach największego nasłonecznienia. Jeśli chcesz w pełni skorzystać ze wszelkich dobrodziejstw lata, warto ten zabieg przełożyć na inną porę roku.

Słońce skraca trwałość makijażu permanentnego

Makijaż permanentny, choć na kilka czy kilkanaście miesięcy ma uwolnić nas od konieczności używania tradycyjnych kosmetyków, nie sprawdzi się w gorące, słoneczne dni. Specjalny barwnik organicznego pochodzenia wprowadzany pod skórę, wystawiony na działanie promieni słonecznych, szybciej wyblaknie i będzie wyglądał mało elegancko. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zrobienia makijażu permanentnego brwi jest też świeża opalenizna. Zaś w celu utrwalenia pigmentu, zaaplikowanego w obszarze ust, należy przez jakiś czas zrezygnować z basenu czy sauny. Dopiero po całkowitym wygojeniu, które może trwać do 6 tygodni, makijaż permanentny nie będzie stanowił żadnych ograniczeń. Może więc warto, na czas wakacyjnego wytchnienia, dać odpocząć również skórze, która i tak po upływie lata będzie wymagała porządnego odświeżenia, nawilżenia i regeneracji?