FBC

Dolina łez - przyczyny powstawania i jak ją zwalczyć?

Upływ czasu najwidoczniej odbija się na skórze twarzy, która nieustannie narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. Stres oksydacyjny prowadzi do szybszego starzenia się organizmu i tkanek, wskutek czego skóra traci sprężystość i gęstość. To z kolei przyczynia się do powstania doliny łez – bruzd pod oczami, które postarzają i nadają twarzy smutny, zmęczony wygląd. Medycyna i kosmetologia estetyczna proponuje rozwiązania, które skutecznie i na długo pozwolą pozbyć się tego problemu. Twój wiek nie musi decydować o Twoim wyglądzie. Decyduj o sobie sama.

Czym jest dolina łez?

Najbardziej wrażliwy obszar na twarzy to okolice oczu. Skóra pod oczami zwykle jest bardzo cienka i pozbawiona tkanki tłuszczowej, dlatego osłabienie jej kondycji, szczególnie widoczne jest właśnie w tym miejscu. Na skutek utraty elastyczności i napięcia, skóra zapada się, a pod oczami powstają bruzdy, biegnące od wewnętrznych kącików oczu na skos, przez policzek. Kształt jaki przybierają układa się w miejscu,w którym płyną łzy, stąd nazwa “dolina łez”. Utrata jędrności i gęstości skóry, która zwykle zaczyna postępować po 40 roku życia, natychmiast znajduje swoje odzwierciedlenia na twarzy. Wokół oczu tworzą się drobne zmarszczki, cienie, a niekiedy nawet obrzęki. W takim przypadku należy skontrolować czy występujący defekt jest wyłącznie oznaką starzenia, czy może w organizmie rozwija się choroba, dająca takie sygnały.

 

Przyczyny powstawania doliny łez

Najczęstszą przyczyną powstawania doliny łez jest malejąca z wiekiem produkcja włókien kolagenowych. Skóra traci wtedy swoją sprężystość, staje się wiotka i luźna. To, w jakim wieku pojawiają się bruzdy pod oczami często jest uwarunkowane genetycznie, a także wynika z indywidualnych predyspozycji. U osób z tendencją do występowania sińców pod oczami, dolina bruzd pojawi się znacznie wcześniej. Czynnikiem warunkującym jej powstanie jest również kształt twarzoczaszki czy układ kości policzkowych. Duży wpływ ma także znaczny spadek masy ciała, powodujący szybka utratę tkanki tłuszczowej. Bardzo ważnym czynnikiem, który może znacząco opóźnić tworzenie się doliny łez, jest zdrowy tryb życia, właściwa pielęgnacja skóry oraz odpowiednie jej nawilżenie.

 

Wypełnienie doliny łez – polecane zabiegi

Wypełnianie doliny łez, ze względu na cienką i wrażliwą skórę okolicy oczu nie jest łatwym zabiegiem, ale medycyna i kosmetologia estetyczna wychodzi naprzeciw problemom i oczekiwaniom Klientów, proponując coraz to nowsze, bezpieczne i niezwykle skuteczne metody. Oczywiście, jeśli istnieje taka możliwość i efekty będą satysfakcjonujące, warto rozpocząć od zabiegów pielęgnacyjnych. W bardziej wymagających przypadkach należy zdać się na profesjonalizm specjalistów, którzy indywidualnie dobiorą optymalną metodę do problemu, ale też predyspozycji Klientki.

 

Mezoterapia w skutecznym usuwaniu doliny łez

Bardzo popularnym zabiegiem, który dogłębnie odżywia, nawilża i rewitalizuje skórę okolicy oczu jest mezoterapia igłowa. Iniekcja odpowiednio skomponowanych preparatów, działa silnie regenerująco, spłyca bruzdy i zmarszczki oraz niweluje objawy starzenia się skóry. System regeneracji macierzy pozakomórkowej skóry jest niezwykle skuteczny w takim newralgicznym miejscu, jakim jest delikatna skóra wokół oczu. Preparaty do mezoterapii aplikowane są w głąb skóry seriami delikatnych, precyzyjnych nakłuć bardzo cieniutką igłą lub za pomocą igieł silikonowych, które eliminują ryzyko powstania zasinień i krwiaczków. Zabieg jest małoinwazyjny, stuprocentowo bezpieczny i daje natychmiastowe oraz długotrwałe efekty.

Dermapen a dolina łez

Dermapen to mezoterapia mikroigłowa, wykorzystująca technologię pulsujących igieł. Technika działania jest bardzo podobna do mezoterapii igłowej, z tym, że dermapen daje niezwykłe efekty spłycania bruzd pod oczami, nawet bez użycia preparatów czy koktajli. Specjalistyczne urządzenie automatycznie wykonuje serie mikronakłuć, które już same w sobie pobudzają skórę do produkcji kolagenu, co w efekcie poprawia jej ujędrnienie i napięcie. Dodatkowo wprowadzane pod skórę składniki odżywcze potęgują efekty. Mikronakłuwanie frakcyjne może być z powodzeniem stosowane na obszarze bardzo cienkiej i delikatnej skóry okolicy oka, ponieważ niewielkie rozmiary urządzenia pozwolą dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca. Zabieg jest przy tym niemal bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

Usuwanie doliny łez stymulatorami tkankowymi

Świetne efekty w usuwaniu doliny łez dają również stymulatory tkankowe. To preparaty stymulujące fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wykorzystywane w celu odbudowy struktury skóry. Odpowiednio dobrane regenerują skórę, przywracając jej sprężystość i blask. Działają przeciwstarzeniowo, odżywiają i ujędrniają skórę, zapewniają jej odpowiednie nawilżenie i spłycają zmarszczki. Odbudowa skóry na poziomie komórkowym działa odmładzająco, dając naturalne efekty wolumetryczne.

Usuwanie doliny łez w Face and Body Concept

Zespół doświadczonych pracowników Face and Body Concept specjalizuje się we wszystkich omówionych zabiegach usuwania doliny łez. Oprócz wdrażania nowoczesnych rozwiązań i technologii, gabinet dysponuje szeroką gamą preparatów i składników odżywczych, stosowanych do tych zabiegów, które rozwiążą nawet najtrudniejszy problem skóry okolicy oka. Zapoznaj się z ofertą naszych usług i preparatów na stronie!