Młodzieńczy wygląd i piękna skóra to atuty, które każda kobieta chciałaby zachować jak najdłużej. Jednak upływ czasu, pośpiech i stres, niezdrowy tryb życia, nieodpowiednia pielęgnacja, promienie UV oraz zanieczyszczenia sprawiają, że procesy starzenia się skóry są nieuniknione. Z pomocą przychodzi medycyna i kosmetologia estetyczna, która oferuje specjalne preparaty służące do stymulacji komórek skóry. Stymulatory tkankowe stały się niezwykle pożądaną metodą odmładzania skóry ze względu na to, że w naturalny sposób pobudzają skórę do odbudowy, wykorzystując jej potencjał do samoregeneracji. Poznaj zatem działanie stymulatorów tkankowych i pozwól sobie na długotrwałe, naturalne piękno.
Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które w naturalny sposób regenerują skórę, poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Z reguły budowane są na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, kwasu L-polimlekowego, aminokwasów i polinukleotydów. Szeroki wybór preparatów biostymulujących pozwala na optymalne dobranie substancji czynnych do potrzeb każdego Klienta, jego oczekiwań, gęstości i jakości skóry oraz innych indywidualnych uwarunkowań. Stymulatory tkankowe nie działają jak sztuczne wypełniacze, ale pobudzają procesy fizjologiczne do naturalnej odbudowy struktury skóry.
Zadaniem stymulatorów tkankowych jest biorestrukturyzacja i odnowa starzejącej się skóry. Zabieg skierowany jest więc na poprawę i niwelowanie niedoskonałości skóry takich jak:
Dzięki zastosowaniu szeregu preparatów odpowiednich do leczenia poszczególnych niedoskonałości, stymulatory tkankowe przynoszą oczekiwane efekty w bardzo szerokim zakresie.
Stymulatory tkankowe na twarz pozwalają uzyskać efekt wolumetryczny, a więc działają objętościowo i liftingująco, poprawiają jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry, redukują głębokie zmarszczki, a co najważniejsze przywracają utracony kontur twarzy.
Stymulatory tkankowe pod oczy z powodzeniem zmniejszają widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Nawilżają i ujędrniają bardzo cienką skórę pod oczami, która ze względu na to, że zawiera małą ilość wody i nie posiada gruczołów potowych jest szczególnie narażona na procesy starzeniowe.
Stymulatory tkankowe na blizny powodują spłycenie i blaknięcie blizn. Substancje użyte do redukowania blizn przyspieszają procesy odbudowy i regeneracji, przez co skóra staje się wygładzona i piękniejsza.
Lwia zmarszczka to pojedyncza bruzda lub kilka mniejszych u nasady nosa, jest efektem starzenia się skóry. Preparaty stymulujące odbudowują skórę od środka poprawiając jej gęstość nawilżając i zagęszczając. Dzięki temu ubytki tkankowe zostają w naturalny sposób wypełnione.
Kurze łapki to zmarszczki mimiczne, układające się promieniście w zewnętrznych kącikach oczu już po 25 roku życia. Z czasem pogłębiają się i utrwalają, dlatego aby zatrzymać upływ czasu, warto skorzystać z dobrodziejstwa stymulatorów tkankowych już w młodym wieku.
Zabieg stymulatorami tkankowymi trwa 30 minut i odbywa się w znieczuleniu łagodzącym kremem. Składa się z trzech etapów. Na początku linergistka nakłada na miejsce ingerencji maskę peel off, która dzięki działaniu substancji (witaminy C, retinolu, polipeptydy, kwasu hialuronowego oraz kolagenu) ma nawilżyć i zmiękczyć naskórek, a także złuszczyć i oczyścić skórę. Następnie łączy odpowiednio dobrany preparat z solą fizjologiczną i wprowadza go pod skórę przy pomocy specjalistycznej igły w odstępach 0,5 do 1,5 cm. Dla osób z obniżonym progiem bólu zalecane są igły silikonowe, które minimalizują dyskomfort oraz wystąpienie siniaków czy obrzęków. Końcowym etapem jest ponowne nałożenie maski, tym razem regenerującej, która ma przyspieszyć proces gojenia i łagodzić podrażnienia. Należy pamiętać, że każdy zabieg jest inny, a różnice wynikają ze wskazań do jego przeprowadzenia, obszarów leczenia, technik iniekcji, rodzaju użytych substancji czynnych, mechanizmu działania oraz indywidualnych predyspozycji Klienta.
Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Może być stosowany do każdego rodzaju skóry, również skóry wrażliwej. W trosce o wysokie bezpieczeństwo każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją na temat stanu zdrowia Klienta i przyjmowanych lekarstw tak, aby wykluczyć choćby najmniejsze przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Do zabiegu należy się też odpowiednio przygotować, ściśle według wskazań osoby prowadzącej. Zwiększy to komfort zabiegu i wykluczy pojawienie się drobnych defektów (siniaczki, krwiaki, obrzęki, opryszczka). Ważne jest również przestrzeganie zaleceń pozabiegowych; odpowiednie nawadnianie, stosowanie łagodzących i nawilżających kosmetyków oraz kremów z filtrem SPF, unikanie opalania, sauny i basenu minimum przez 7 dni po zabiegu oraz powstrzymanie się od nakładania makijażu przez 12 godzin od zabiegu.
Efekt odżywionej, nawilżonej i zregenerowanej skóry będzie widoczny zaraz po zabiegu, ale na pełne rezultaty stymulacji tkankowej trzeba poczekać około tygodnia. Dzieje się tak dlatego, że pobudzone iniekcją białka mają odbudować i zrewitalizować skórę w naturalny sposób. Procesy naprawcze będą więc postępować w swoim tempie, a rezultatem końcowym będzie:
Ostateczne rezultaty utrzymują się od 1,5 roku nawet do 2 lat. Aby je osiągnąć zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępie 4 do 6 tygodni.. Warto też poddać się zabiegom przypominającym, które podtrzymują działanie stymulatorów tkankowych. Częstotliwość i nasilenie oddziaływania na skórę zależy jednak od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb każdego Klienta.