FBC

Stymulatory tkankowe - wszystko, co musisz wiedzieć

Młodzieńczy wygląd i piękna skóra to atuty, które każda kobieta chciałaby zachować jak najdłużej. Jednak upływ czasu, pośpiech i stres, niezdrowy tryb życia, nieodpowiednia pielęgnacja, promienie UV oraz zanieczyszczenia sprawiają, że procesy starzenia się skóry są nieuniknione. Z pomocą przychodzi medycyna i kosmetologia estetyczna, która  oferuje specjalne preparaty służące do stymulacji komórek skóry. Stymulatory tkankowe stały się niezwykle pożądaną metodą odmładzania skóry ze względu na to, że w naturalny sposób pobudzają skórę do odbudowy, wykorzystując jej potencjał do samoregeneracji. Poznaj zatem działanie stymulatorów tkankowych i pozwól sobie na długotrwałe, naturalne piękno.

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które w naturalny sposób regenerują skórę, poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Z reguły budowane są na bazie kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia, kwasu L-polimlekowego, aminokwasów i polinukleotydów. Szeroki wybór preparatów biostymulujących pozwala na optymalne dobranie substancji czynnych do potrzeb każdego Klienta, jego oczekiwań,  gęstości i jakości skóry oraz innych indywidualnych uwarunkowań. Stymulatory tkankowe nie działają jak sztuczne wypełniacze, ale pobudzają procesy fizjologiczne do naturalnej odbudowy struktury skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zadaniem stymulatorów tkankowych jest biorestrukturyzacja i odnowa starzejącej się skóry. Zabieg skierowany jest więc na poprawę i niwelowanie niedoskonałości skóry takich jak:

  • zmarszczki, bruzdy na twarzy

  • zmarszczki na szyi, dekolcie, dłoniach

  • utrata jędrności i elastyczności skóry

  • spadek gęstości skóry

  • opadające powieki

  • cienie pod oczami

  • skóra szara pozbawiona blasku

  • skóra sucha i matowa

  • nierówny koloryt skóry

  • skóra odwodniona

  • utrata owalu i konturu twarzy

  • blizny

  • rozstępy

Wielokierunkowe działanie stymulatorów tkankowych

Dzięki zastosowaniu szeregu preparatów odpowiednich do leczenia poszczególnych niedoskonałości, stymulatory tkankowe przynoszą oczekiwane efekty w bardzo szerokim zakresie.

Stymulatory tkankowe na twarz 

Stymulatory tkankowe na twarz pozwalają uzyskać efekt wolumetryczny, a więc działają objętościowo i liftingująco, poprawiają jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry, redukują głębokie zmarszczki, a co najważniejsze przywracają utracony kontur twarzy.

Stymulatory tkankowe pod oczy

Stymulatory tkankowe pod oczy z powodzeniem zmniejszają widoczność zmarszczek i cieni pod oczami. Nawilżają i ujędrniają bardzo cienką skórę pod oczami, która ze względu na to, że zawiera małą ilość wody i nie posiada gruczołów potowych jest szczególnie narażona na procesy starzeniowe.

Stymulatory tkankowe na blizny

Stymulatory tkankowe na blizny powodują spłycenie i blaknięcie blizn. Substancje użyte do redukowania blizn przyspieszają procesy odbudowy i regeneracji, przez co skóra staje się wygładzona i piękniejsza.

Lwia zmarszczka

Lwia zmarszczka to pojedyncza bruzda lub kilka mniejszych u nasady nosa, jest efektem starzenia się skóry. Preparaty stymulujące odbudowują skórę od środka poprawiając jej gęstość nawilżając i zagęszczając. Dzięki temu ubytki tkankowe zostają w naturalny sposób wypełnione.

Kurze łapki

Kurze łapki to zmarszczki mimiczne, układające się promieniście w zewnętrznych kącikach oczu już po 25 roku życia. Z czasem pogłębiają się i utrwalają, dlatego aby zatrzymać upływ czasu, warto skorzystać z dobrodziejstwa stymulatorów tkankowych już w młodym wieku.  

Jak wygląda zabieg stymulatorami tkankowymi?

Zabieg stymulatorami tkankowymi trwa 30 minut i odbywa się w znieczuleniu łagodzącym kremem. Składa się z trzech etapów. Na początku linergistka nakłada na miejsce ingerencji maskę peel off, która dzięki działaniu substancji (witaminy C, retinolu, polipeptydy, kwasu hialuronowego oraz kolagenu) ma nawilżyć i zmiękczyć naskórek, a także złuszczyć i oczyścić skórę. Następnie łączy odpowiednio dobrany preparat z solą fizjologiczną i wprowadza go pod skórę przy pomocy specjalistycznej igły w odstępach 0,5 do 1,5 cm. Dla osób z obniżonym progiem bólu zalecane są igły silikonowe, które minimalizują dyskomfort oraz wystąpienie siniaków czy obrzęków. Końcowym etapem jest ponowne nałożenie maski, tym razem regenerującej, która ma przyspieszyć proces gojenia i łagodzić podrażnienia. Należy pamiętać, że każdy zabieg jest inny, a różnice wynikają ze wskazań do jego przeprowadzenia, obszarów leczenia, technik iniekcji, rodzaju użytych substancji czynnych, mechanizmu działania oraz indywidualnych predyspozycji Klienta.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Może być stosowany do każdego rodzaju skóry, również skóry wrażliwej. W trosce o wysokie bezpieczeństwo każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją na temat stanu zdrowia Klienta i  przyjmowanych lekarstw tak, aby wykluczyć choćby najmniejsze przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Do zabiegu należy się też odpowiednio przygotować, ściśle według wskazań osoby prowadzącej. Zwiększy to komfort zabiegu i wykluczy pojawienie się drobnych defektów (siniaczki, krwiaki, obrzęki, opryszczka). Ważne jest również przestrzeganie zaleceń pozabiegowych; odpowiednie nawadnianie, stosowanie łagodzących i nawilżających kosmetyków oraz kremów z filtrem SPF, unikanie opalania, sauny i basenu minimum przez 7 dni po zabiegu oraz powstrzymanie się od nakładania makijażu przez 12 godzin od zabiegu.

Jakie są efekty po zastosowaniu stymulatorów tkankowych?

Efekt odżywionej, nawilżonej i zregenerowanej skóry będzie widoczny zaraz po zabiegu, ale na pełne rezultaty stymulacji tkankowej trzeba poczekać około tygodnia. Dzieje się tak dlatego, że pobudzone iniekcją białka mają odbudować i zrewitalizować skórę w naturalny sposób. Procesy naprawcze będą więc postępować w swoim tempie, a rezultatem końcowym będzie:

  • poprawa elastyczności i napięcia skóry

  • poprawa gęstości i jędrności skóry

  • zmniejszenie zwiotczenia

  • uniesienie skóry

  • redukcja zmarszczek

  • rozświetlenie skóry 

  • intensywne nawilżenie

  • zapobieganie namnażaniu wolnych rodników

  • eliminacja defektów i niedoskonałości skórnych

  • spowolnienie procesu starzenia się skóry

Jak długo utrzymują się rezultaty zabiegu?

Ostateczne rezultaty utrzymują się od 1,5 roku nawet do 2 lat. Aby je osiągnąć zaleca się wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępie 4 do 6 tygodni.. Warto też poddać się zabiegom przypominającym, które podtrzymują działanie stymulatorów tkankowych. Częstotliwość i nasilenie oddziaływania na skórę zależy jednak od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb każdego Klienta.