FBC

Przebarwienia na twarzy - jak się ich pozbyć?

Kochasz słońce, ale jego nadmiar zostawia na Twojej skórze niechciane “pamiątki”? Teraz to już nie problem. Poznaj nowoczesny i skuteczny sposób na wyeliminowanie przebarwień, zregenerowanie skóry i utrzymanie jej w doskonałej formie przez długi czas. Efekt pięknej, odmłodzonej i rozjaśnionej skóry zapewni Ci innowacyjna i bardzo skuteczna kuracja Cosmelan. 

Czym są przebarwienia?

Przebarwienia skórne to różnej wielkości, kształtu i odcieni brązowe plamy na skórze, które powstają na skutek punktowego skumulowania zbyt dużej ilości melaniny. Powstają zwykle na twarzy, dekolcie i dłoniach, gdy dochodzi do zaburzenia funkcjonowania melanocytów, czyli komórek pigmentacyjnych skóry. Dzieje się tak na skutek działania promieni ultrafioletowych, zaburzeń hormonalnych lub uwarunkowań genetycznych.

Przyczyny powstawania przebarwień

Istnieje wiele przyczyn powstawania różnego rodzaju przebarwień. Pojawienie się piegów jest uwarunkowane genetycznie, a dodatkowo uwydatnia je nasłonecznienie skóry. Piegi najbardziej widoczne są na twarzy i pojawiają się najwcześniej, bo już u małych dzieci. Również geny, słońce a dodatkowo jeszcze hormony powodują powstanie melazmy inaczej ostudy. W odróżnieniu od piegów, są to rozlane, brązowe plamy zlokalizowane na czole, policzkach lub wokół ust, które postarzają skórę i wywołują poczucie dyskomfortu. Pojawiają się zwykle w czasie ciąży, chorób tarczycy, wątroby  lub zażywania środków antykoncepcyjnych. Nadmierne eksponowanie ciała na promienie słoneczne skutkuje również powstawaniem plam starczych, nieco większych od piegów. Przyczyną powstawania niedoskonałości skórnych są także uszkodzenia mechaniczne skóry oraz przebarwienia toksyczne lub chemiczne wywołane stosowaniem niewłaściwych kosmetyków.

Jakie są główne rodzaje przebarwień?

Oprócz wymienionych już piegów, posłonecznych plam starczych czy melazmy, jeszcze inne problemy dermatologiczne postarzają skórę, zaniżając poczucie piękna i estetyki każdej osoby borykającej się z przebarwieniami. Zaliczamy do nich czerwone blizny potrądzikowe, przebarwienia pozapalne, znamiona, zaburzenia rogowacenia skóry, nierównomierny jej koloryt, a także bielactwo wywołane zaburzeniami pigmentacji. 

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się przebarwień są zabiegi medycyny estetycznej czy kosmetologii estetycznej. Wśród nich spektakularne i długotrwałe efekty zapewnia kuracja depigmentacyjna Cosmelan. Jest całkowicie bezbolesna, wymaga jednak cierpliwości i ścisłego stosowania się do zaleceń specjalisty. Terapia składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się w gabinecie i każdorazowo jest poprzedzony wywiadem na temat stanu zdrowia Klienta, w celu wyeliminowania jakichkolwiek przeciwwskazań. Po rozpoznaniu fototypu skóry i  zdiagnozowaniu rodzaju przebarwień kosmetolog oczyszcza i odtłuszcza obszar poddawany zabiegowi, a następnie nakłada maskę Cosmelan 1. To preparat zawierający czynniki rozjaśniające o natychmiastowym i silnym działaniu, eliminującym przebarwienia, a zarazem regenerującym skórę. Drugi etap to kuracja domowa. Po dokładnie ustalonym dla danego fototypu skóry czasie, maskę należy zmyć w domu bieżącą wodą, a następnie przez  okres 3-4 miesięcy nakładać krem Cosmelan 2 ściśle według zaleceń wskazanych przez specjalistę podczas zabiegu. Do codziennej pielęgnacji dobierane są również odpowiednie kremy nawilżające oraz kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym do stosowania przed każdym wyjściem z domu.

Czy terapia Cosmelan jest bezpieczna?

Kuracja Cosmelan jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, a przy tym pozwala rozjaśnić przebarwienia nawet o 95%. Pierwsze efekty widać już po tygodniu terapii, a efekt końcowy uzależniony jest od fototypu skóry. Proces depigmentacji szybciej przebiega w przypadku skóry ciemnej i trwa 8-10 dni, natomiast w przypadku jasnej karnacji na zanik plam trzeba czekać nieraz 8-21 dni. Oprócz wysokiej skuteczności depigmentacji, preparat Cosmelan stymuluje odnowę kolagenu, zwęża pory i reguluje wydzielanie łoju przez co działa na skórę rozjaśniająco i wygładzająco. Dodatkowym atutem jest to, że może być wykonywany o każdej porze roku.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Najważniejsze jest żeby pod żadnym pozorem nie przerywać kuracji preparatem Cosmelan, ponieważ przebarwienia mogą pojawić się ponownie lub powstaną kolejne. Oprócz profilaktyki równie ważna jest więc odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy stosować kremy z filtrem na wszystkie odsłonięte partie ciała narażone na działanie promieni słonecznych, a więc nie tylko na twarz, dekolt czy ramiona, ale również na szyję, dłonie i stopy. Nie wystarczy również zabezpieczenie skóry raz dziennie, ponieważ krem wsiąka, zmywa się albo wyciera. Dlatego warto zapewnić skórze wysoką ochronę przeciwsłoneczną nakładając dobry krem z filtrem nawet kilka razy dziennie w zależności od aktywności na słońcu. A skoro już mowa o aktywności to należy jej unikać w godzinach największego nasłonecznienia między 11.00 a 15.00 oraz chronić skórę lekkimi, przewiewnymi ubraniami.