Problem wypadających włosów? Poznaj peptydową terapię
Piękne, zadbane włosy to wizytówka każdej kobiety i każdego mężczyzny bez względu na wiek, pochodzenie czy status społeczny. Dodają nie tylko urody, dobrego samopoczucia, ale i pewności siebie. Dlatego gabinety medycyny estetycznej poszukują najnowocześniejszych i skutecznych rozwiązań, aby taki komfort życia zapewnić każdemu Klientowi!
Jak walczyć z problemem wypadających włosów?
Cienkie, przerzedzone i wypadające włosy to problem, z którym mierzy się coraz więcej osób. Istnieją różne metody zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów; kosmetyki nowej generacji, witaminy, właściwa dieta, zdrowy tryb życia, odpowiednia pielęgnacja włosów i skóry głowy. A co jeśli żaden z tych zabiegów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów? Warto zaufać specjalistom, którzy mając odpowiednią wiedzę i narzędzia pomogą wyeliminować problem łysienia i wypadania włosów, przyspieszą ich odrost, pogrubiając je i zagęszczając. Takie efekty można osiągnąć dzięki nowoczesnej technologii terapii. Zastosowanie tej kuracji na skórę głowy pobudza krążenie i poprawia jej ukrwienie, a przez to hamuje wypadanie włosów, stymuluje odrastanie nowych oraz rewitalizuje zniszczone i zmęczone włosy, dodając im blasku.
Czym jest zabieg?
Terapia jest peptydową mezoterapią włosów. Peptydy to białka zbudowane z niewielkiej ilości aminokwasów, które są regulatorami i przekaźnikami we wszystkich procesach fizjologicznych. Ich działanie polega na naśladowaniu naturalnych substancji występujących w komórkach organizmu odpowiedzialnych za wzrost włosów. To właśnie innowacyjne połączenie 7 peptydów z kwasem hialuronowym, dzięki nowoczesnej technologii stało się doskonałym sposobem hamującym wypadanie włosów oraz pobudzającym ich odrastanie. Preparat wprowadzany w głąb skóry w te miejsca, gdzie wymagane są zmiany w komórkach, powoduje powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Utrzymuje się w skórze jeszcze przez dwa tygodnie po kuracji, dzięki czemu jego stężenie i działanie na włosy nie kończy się wraz z zabiegiem.
Jak wygląda zabieg terapii peptydowej?
Zabieg terapii peptydowej tą metodą jest bezpieczny i trwa zaledwie 30 minut. Jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, ale może wywołać pewien dyskomfort, dlatego osobom z obniżonym progiem bólowym proponuje się na miejsca docelowe zastosować preparat schładzający. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jedynie w tym dniu należy umyć głowę. Po indywidualnej konsultacji odnośnie stanu zdrowia Pacjenta i dezynfekcji skóry głowy następuje podanie preparatu za pomocą iniekcji, cieniutką igłą z ampułko-strzykawki. Po mikronakłuciach, w miejscu podania preparatu mogą wystąpić niewielkie zgrubienia, które zanikają w ciągu doby. Kuracja nie wymaga rekonwalescencji, a po zabiegu Pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych aktywności.
Wskazania do zabiegu przeciw wypadaniu włosów
Wskazaniem do przeprowadzenia kuracji jest nadmierne wypadanie włosów spowodowane stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg oprócz tego, że hamuje wypadanie, odbudowuje i wzmacnia włosy, pobudza ich wzrost i je zagęszcza, to jeszcze pozwala uporać się z łojotokiem i suchą skórą głowy. Terapia peptydowa doskonale rewitalizuje włosy również przed i po przeszczepie. Sporym problemem dotykającym zarówno kobiety jak i mężczyzn jest łysienie hormonalne oraz łysienie androgenowe, wynikające z zaburzeń funkcjonowania mieszków włosowych. Nieocenione w profilaktyce łysienia jest więc zastosowanie kuracji peptydowej.
Przeciwwskazania do kuracji przeciw wypadaniu włosów
Każdy zabieg to ingerencja w ludzkie ciało. Dlatego w trosce o maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta również terapia jest poprzedzona indywidualną konsultacją, mającą wykluczyć jakiekolwiek zagrożenie czy skutki uboczne. Wśród przeciwwskazań do wykonania peptydowej terapii znajdują się:
- choroba nowotworowa
- choroby autoimmunologiczne
- choroby reumatyczne
- niewyrównana cukrzyca
- zapalenie wsierdzia
- powtarzające się anginy
- ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe
- zmiany skórne, aktywne infekcje, egzema, łuszczyca
- stany zapalne i otwarte rany okolicy owłosionej skóry głowy
- terapia immunosupresyjna i sterydowa
- zażywanie antybiotyków
- uczulenie na składniki preparatu
- ciąża i laktacja
- wiek poniżej 18 lat
Efekty zabiegu terapii peptydowej
Efekty zabiegu terapii peptydowej to dwa zasadnicze działania. Pierwszym jest zahamowanie wypadania włosów wskutek terapii na poziomie genów i DNA, widoczne już po 15 dniach od pierwszego zabiegu. Drugim działaniem jest przyspieszenie wzrostu włosów. Umożliwia to połączenie siedmiu peptydów z kwasem hialuronowym, które po wniknięciu w skórę stymulują jej mikrokrążenie, odżywiają osłabione mieszki włosowe, oddziaływując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów. Doskonały efekt gęstych, grubych i pełnych blasku włosów można uzyskać po pełnej kuracji składającej się z serii 4 zabiegów powtarzanych co 2 tygodnie. Terapia trwa 2 miesiące, ale dla podtrzymania efektu warto po 6 miesiącach wykonać zabieg przypominający. Efekt terapii utrzymuje się przez rok, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.