FBC

Laminacja brwi i rzęs - wszystko, co warto wiedzieć

Każda kobieta marzy o pięknym i eleganckim wyglądzie na co dzień. Szybkie tempo życia i brak czasu sprawiają, że zrobienie idealnego makijażu bywa męczące, a niekiedy wręcz uciążliwe. Istnieją jednak metody stylizacji oprawy oka, które pozwalają na szybkie, bezbolesne i relatywnie niedrogie podkreślenie urody. Trwały efekt perfekcyjnego makijażu zapewni laminacja brwi i rzęs. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym zabiegu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Na czym polega zabieg laminacji brwi i rzęs?

Laminacja brwi to zabieg stylizacji brwi z wykorzystaniem kwasu tioglikolowego i keratyny, polegający na zmianie kształtu włosków i kierunku ich wzrostu. Dla lepszego efektu można podkreślić brwi koloryzującą farbką. Po zabiegu laminacji brwi są perfekcyjnie ułożone, błyszczące i wizualnie pogrubione.

Laminacja rzęs to zabieg stylizacji oprawy oka, który regeneruje rzęsy, odżywia je i pogrubia, nadając im efekt dłuższych, gęstszych i ciemniejszych. Dogłębne odżywienie rzęs, odmłodzenie i stymulowanie ich wzrostu jest możliwe dzięki zastosowaniu naturalnych olejków, keratyny, kwasów i witamin.

Przebieg zabiegu liftingu brwi i rzęs

Zarówno laminacja brwi, jak i rzęs składa się z kilku etapów. Pierwszy etap laminacji brwi to przygotowanie poprzez ich oczyszczenie i odtłuszczenie z zastosowaniem specjalnych preparatów i szamponów. Następnie specjalista nakłada aktywator z kwasem tioglikolowym, który otwiera łuskę włosów i działa na ich budulec, rozrywając go, a następnie tworząc nowy, podatny na układanie. Kolejnym krokiem jest nałożenie kreatyny, naturalnej substancji odżywczej, która odpowiada za odbudowę struktury włosa, wzmocnienie, pogrubienie i nadanie włoskom pięknego połysku. Zabieg, który trwa około 60 minut można według życzenia klienta wykończyć koloryzacją farbką. 

Laminacja rzęs zaczyna się od ich przygotowania, analogicznie jak w przypadku brwi. Następnie zabezpiecza się dolne rzęsy przed sklejeniem z górnymi. Kolejny etap to nakręcenie górnych rzęs na silikonowy wałeczek i nałożenie odżywczego preparatu, który je wzmocni i zwiekszy ich objętość. Kolejno następuje farbowanie i na końcu wszystkie zaaplikowane preparaty utrwala się kreatyną. Zabieg trwa od 60 do 90 minut w zależności od zastosowanych środków i długości ich schnięcia.  

Ile utrzymuje się efekt laminacji brwi i rzęs?

Efekt laminacji zarówno brwi, jak i rzęs utrzymuje się od 4 nawet do 8 tygodni. Wiele zależy jednak od indywidualnych predyspozycji. Ta innowacyjna metoda stylizacji rzęs i brwi podkreśla naturalne piękno przez długi okres, bez potrzeby dodatkowego nakładania tuszu. Należy jednak pamiętać, że trwałość efektu laminacji uzależniona jest od tego, na jakim etapie wzrostu były włoski brwi czy rzęs. Starsze wypadają, a w ich miejsce wyrastają nowe, które układają się na swój sposób. Dlatego zaleca się powtarzanie zabiegu. Odżywcze preparaty do laminacji sprawiają, że włoski stają się silniejsze i bardziej zagęszczone. Dodatkowo odpowiednia pielęgnacja w domu, polegająca na nawilżaniu brwi i rzęs olejkami, wydłuża i podtrzymuje efekt blasku i sprężystości włosków.

Czy laminacja rzęs i brwi jest bezpieczna?

Laminacja brwi i rzęs to bezbolesny zabieg nieinwazyjny. Jest całkowicie bezpieczny jednak do jego przeprowadzenia istnieje wiele przeciwwskazań zdrowotnych, wymienionych w dalszej części artykułu. Decydując się na laminację brwi lub rzęs zawsze należy wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, w którym doświadczony specjalista precyzyjnie nałoży odpowiednie dawki preparatów. Korzystanie z usług przypadkowych salonów lub próba samodzielnego wykonania laminacji brwi nie przyniesie oczekiwanego efektu, a wręcz przeciwnie, może uszkodzić czy nawet zniszczyć włoski. Laminacja brwi nie jest natomiast zabiegiem skierowanym do osób, które posiadają rzadkie brwi, gdyż nie przyniesie zadowalającego efektu. W takim przypadku lepiej zdecydować się na makijaż permanentny brwi. Laminacja brwi i zabieg liftingu rzęs nie uszkadzają włosków i nie wpływają negatywnie na skórę. 

Dlaczego warto zdecydować się na laminowanie brwi i rzęs?

Laminowanie zalecane jest osobom, które mają problem z ujarzmieniem nieregularnych i niesfornych włosków brwi oraz mierzą się z cienkimi, rzadkimi i prostymi rzęsami. Laminacja brwi polegająca na zmianie ułożenia włosków brwi, ich odżywieniu i regeneracji, sprawia, że brwi są szersze i pełniejsze. Wyraziste brwi o regularnym kształcie, eksponują oczy a przy tym wyglądają naturalnie i świeżo. 

Laminowanie rzęs natomiast powoduje ich uniesienie, pogrubienie, odżywienie, a nawet przy zastosowaniu czarnego lub brązowego barwnika ich przyciemnienie. Długie, gęste i zadbane rzęsy dodają kobiecości i podkreślają spojrzenie, bez nakładania dodatkowego makijażu. Obydwie metody dając trwały i piękny efekt, pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu stylizacji oprawy oka

Istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu laminacji, podyktowanych troską o zdrowie i dobre samopoczucie klienta. Najważniejsze z nich to:

  • alergie 

  • operacje oczu i ich okolic, wykonane mniej niż pół roku przed zabiegiem laminacji 

  • choroby oczu i ich okolic (zapalenie rogówki, spojówki, jęczmień na powiece itp.)

  • chemioterapia do 6 miesięcy po zakończeniu

  • atopowe zapalenie skóry, trądzik, rany, otarcia i skaleczenia w okolicy oczu

  • ciąża, laktacja, kuracja hormonalna

  • infekcje i leczenie antybiotykami

  • choroby zakaźne

  • obniżony stan odporności, opryszczka

Wszystkie przeciwwskazania to standardowe wytyczne do takich zabiegów. Każdy kto chce poddać się zabiegowi laminacji otrzymuje ankietę, na podstawie której wykwalifikowany personel ocenia czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu, czy nie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy lifting brwi lub rzęs jest dla Ciebie – skontaktuj się z nami.

Jak dbać o brwi i rzęsy po zabiegu?

Przez 24 godziny po zabiegu nie dotykamy brwi i rzęs oraz unikamy kontaktu z wodą. 

Na długość i trwałość efektu stylizacji oprawy oka duży wpływ ma pielęgnacja domowa. Polecamy naszym klientkom codzienną pielęgnację rzęs i brwi olejkiem rycynowym lub arganowym – kropelka olejku wczesana w brwi i rzęsy przed snem daje piękne i długotrwałe efekty.

Edit Content

Formularz kontaktowy

Wyslij do nas zapytanie!

  Edit Content

  Formularz kontaktowy

  Wyslij do nas zapytanie!