KWAS HIALURONOWY – POZNAJ JEGO ZASTOSOWANIE

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Jego zadaniem jest stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny oraz wiązanie cząsteczek wody w komórkach skóry. Właśnie te właściwości powodują, że kwas hialuronowy cieszy się coraz większą popularnością w kosmetyce.

Skóra starzeje się każdego dnia. Już po dwudziestym roku życia zachodzą w niej pierwsze poważne zmiany. Spadający poziom kolagenu i elastyny powoduje, że staje się ona mniej jędrna, a na jej powierzchni pojawiają się nieestetyczne zmarszczki. Jednak są sposoby by temu zaradzić.

Kwas hialuronowy – eliksir młodości

W momencie, gdy w organizmie w naturalny sposób zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, następuje degeneracja tkanek. Około 40 roku życia poziom kwasu hialuronowego jest mniejszy już o połowę. To oznacza, że skóra robi się sucha, wiotka, bardziej podatna na uszkodzenia i podrażnienia. Innymi słowy – staje się dojrzała. Nic więc dziwnego, że szukasz sposobu, by przywrócić jej młodzieńczy wygląd. Postaw na zabiegi z kwasem hialuronowym, wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej lub wykwalifikowaną kosmetolog. Są bezpieczne i co najważniejsze nie należą do tych bolesnych.

Kwas hialuronowy, obok kolagenu, stanowi kluczowy składnik macierzy międzykomórkowej. Jest silnie higroskopijny. Posiada dużą zdolność przyciągania do siebie cząsteczek wody – 1 cząsteczka HA jest w stanie związać około 250 cząstek wody. To sprawia, że skóra staje się odpowiednio nawilżona i ujędrniona. Ponadto kwas chroni ją przed wysychaniem i wiotczeniem.

Do czego wykorzystuje się kwas hialuronowy?

Najpopularniejszy zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to wypełnianie tkanek miękkich w celu korelacji defektów objętości i gęstości skóry. W ten sposób modeluje się owal twarzy, linię żuchwy, spłyca zmarszczki oraz bruzdy. Kwas hialuronowy stosuje się również do podnoszenia opadniętych kącików ust, konturowania czy powiększania warg, korekcji grzbietu nosa a także do odmłodzenia grzbietów dłoni. Samo podanie kwasu nie wymaga specjalnego przygotowania. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to by na około 2-3 dni przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew.

https://www.beautyroompoznan.pl/kontakt/

Czego się spodziewać po zabiegu z kwasem hialuronowym?

Efekt, jaki możesz uzyskać po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, jest widoczny prawie natychmiast. Zmarszczki są spłycone, a bruzdy wypełnione. Ponadto skóra staje się nawilżona, bardziej jędrna i gładka. Kąciki ust są podniesione, a kontur twarzy wymodelowany. Dzięki temu skóra wygląda znacznie młodziej. Pamiętaj jednak, że taki zabieg nie daje permanentnego efektu. By go utrzymać, powtarzaj proces co 9-12 miesięcy. Po podaniu kwasu hialuronowego miejsce iniekcji może być obrzmiałe, nawet przez kilkanaście godzin. Powstrzymaj się od dotykania wrażliwych okolic. Unikaj również przyjmowania leków z kwasem askorbinowym, picia alkoholu i ćwiczeń fizycznych. Nie korzystaj z sauny, solarium czy gorących kąpieli.

https://www.beautyroompoznan.pl/uslugi/wypelniacze-kwas-hialuronowy/

Kwas hialuronowy to z całą pewnością jeden z tych wypełniaczy, po który warto sięgnąć. Wiąże wodę w naskórku, utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu skóra zachowuje elastyczność na dłużej.

Przekonaj się sama!