FBC

Jak zachować młody wygląd skóry? Polecane zabiegi

Młody wygląd, zdrowie i witalność to czynniki gwarantujące dobre samopoczucie i wysoką samoocenę. Każda kobieta zasługuje na to, by jak najdłużej cieszyć się rozświetloną i wygładzoną skórą, która sama w sobie dodaje elegancji i szyku. Niestety, skóra bardzo często pod wpływem czynników zewnętrznych traci swoją jędrność, pojawiają się zmarszczki oraz przebarwienia, które postarzając nadają jej wygląd suchej i zmęczonej.

W jakim celu stosuje się terapię anti-aging?

Aby zahamować lub spowolnić postępujący proces starzenia się skóry warto już po 25 roku życia, kiedy zaczyna tracić swoją jędrność, wspomóc wytwarzanie kolagenu i elastyny, poddając się pielęgnacji anti-aging. To bardzo ważne, żeby dostarczyć skórze wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego jej funkcjonowania. Starzenie się skóry jest skutkiem spadku aktywności fibroblastów, który powoduje, że naskórek staje się suchy i szorstki. Degeneracja włókien kolagenowych powoduje dodatkowo utratę jędrności i pogłębianie się zmarszczek co może doprowadzić nawet do utraty owalu twarzy. Z kolei szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego, dymu papierosowego czy zanieczyszczenia środowiska prowadzi do utrwalenia zmarszczek mimicznych oraz przebarwień. Pielęgnacja anti-aging to zestaw zabiegów i kosmetyków o działaniu odmładzającym, które zapewniają szybkie efekty liftingu skóry; wygładzają ją i napinają, niwelują bruzdy i zmarszczki bardzo korzystnie wpływając na jej wygląd i kondycję. Doskonały efekt jędrnej, odżywionej i odmłodzonej skóry gwarantuje połączenie wszystkich niezbędnych składników aktywnych właściwie ją nawilżających, regenerujących i pielęgnujących.

Zabiegi ujędrniająco-liftingujące

W kosmetologi estetycznej istnieje wiele polecanych zabiegów ujędrniająco-liftingujących. Wybór odpowiedniego  zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji i potrzeby Klienta. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kuracji się zdecydujemy należy pamiętać, że musi być systematyczna i regularna oraz kompleksowa. Pielęgnacja powinna opierać się więc na trzech działaniach. Pierwsze to nawilżanie, mające dostarczyć skórze składniki wiążące wodę w jej głębszych warstwach oraz zapobiegać jej utracie. Drugie działanie ma stymulować wytwarzanie białek kolagenu i elastyny, a trzecie dostarczać skórze antyoksydantów regulujących ilość wolnych rodników w organizmie. Nie wystarczy oczywiście jeden zabieg, najlepsze rezultaty są możliwe do osiągnięcia po serii 4-6 zabiegów – raz na 4 tygodnie. Wszystkie terapie dla podtrzymania wymarzonego efektu pięknej i zdrowej skóry, wymagają właściwej pielęgnacji pozabiegowej. Zalecane jest więc stosowanie przez miesiąc po zakończeniu kuracji kremów z filtrem SPF+50.

Retix C jako kompleksowa terapia anti-aging

Pielęgnacja Retix C, dzięki wykorzystaniu retinolu, witaminy C i antyoksydantów przeznaczona jest dla skóry suchej, z niedoskonałościami, rozszerzonymi porami, uszkodzeniami mechanicznymi po trądziku zwyczajnym jak również dla skóry wiotkiej, z objawami starzenia, szarej, ziemistej, ze zmarszczkami i przebarwieniami. Zabieg trwa 20 minut, a po 3-4 dniach następuje złuszczenie i ściągnięcie skóry. Należy pamiętać, że nie wolno zrywać łuszczących się skórek, pocierać ani  wykonywać peelingów. Skórę należy za to nawilżać specjalnymi kosmetykami, zaleca się również kremy łagodzące, gdyż po zabiegu można odczuwać delikatne pieczenie. Efektem terapii Retix C jest stymulacja odnowy komórek skóry, przez co zwiększa się jej gęstość i napięcie, skóra staje się odmłodzona i rozświetlona, a plamy pigmentacyjne, zmarszczki i niedoskonałości zostają w dużym stopniu zredukowane. Poza wyeliminowaniem już istniejących niedoskonałości skóry, kuracja Retix C pełni funkcję ochronną przed foto-uszkodzeniami oraz szkodliwymi reakcjami utleniania. 

Czym jest peeling PQ Age?

Peeling PQ Age jest najbardziej skutecznym i szybkim zabiegiem ujędrniająco-liftingującym, który rewitalizuje skórę, poprawia jej napięcie, redukuje przebarwienia, a dodatkowo dzięki dogłębnej regeneracji komórek skóry redukuje rozstępy i blizny. Dużym atutem jest to, że nie narusza powierzchni skóry, nie powodując jej złuszczania, zatem nie wymaga okresu rekonwalescencji. Peeling PQ Age dzięki połączeniu składników aktywnych oddziałujących na najgłębsze warstwy skóry właściwej ma działanie przeciwstarzeniowe, spłyca zmarszczki, redukuje zaskórniki i bruzdy, niweluje blizny potrądzikowe oraz doskonale wygładza i rewitalizuje skórę. Zabieg trwa 60 minut, jest nieinwazyjny i bezbolesny, zalecany dla osób w każdym wieku, zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i młodzieży. Poza tym jest całkowicie bezpieczny, dostosowany do każdego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej, a co ważne może być łączony z innymi zabiegami medycyny estetycznej oraz wykonywany o każdej porze roku bez ryzyka fotouczuleń.