JAK POZBYĆ SIĘ PODWÓJNEGO PODBRÓDKA?

Drugi podbródek bywa przyczyną kompleksów i złego samopoczucia. Choć wygląda jak efekt otyłości, bardzo często jest problemem osób, które nie mają kłopotów z nadwagą. Nie mniej sprawia, że twarz wygląda ociężale lub przeciwnie skóra jest zwiotczała i obwisła. Istnieje wiele sposobów na trwałe i skuteczne wyeliminowanie tego bądź co bądź defektu.

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Na powstanie drugiego podbródka ma wpływ wiele czynników, zarówno takich, na które mamy wpływ, jak i całkowicie od nas niezależnych. Niekiedy jego obecność wynika z genów i stanowi element naszej urody. Zwykle jest jednak efektem odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej tuż pod brodą. Dzieje się tak nie tylko w przypadku problemów z nadwagą i otyłością. 

Powstanie drugiego podbródka może wynikać z utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała. To brak aktywności fizycznej wywołuje przykurcze, a dodatkowo pozycja siedząca z pochyloną do przodu głową i zaokrąglonymi plecami blokuje przepływ limfy i sprzyja nawarstwianiu się tkanki tłuszczowej. 

Bardzo często drugi podbródek pojawia się również gdy skóra traci swoją jędrność i elastyczność wskutek upływu lat, częstego wahania wagi, opalania skóry w miejscu łączącym szyję i żuchwę. Z wiekiem skóra dojrzała traci kolagen i elastynę, dlatego tak ważna jest jej prawidłowa pielęgnacja, odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne.

Sposoby na redukcję drugiego podbródka

Szybkie tempo życia sprawia, że często nie poświęcamy sobie tyle czasu, ile wymaga od nas nasz organizm. Stosujemy półśrodki i pobieżne metody pielęgnacyjne, które nie przynoszą trwałych efektów. Dlatego wybierając sposób na pozbycie się drugiego podbródka lub zapobieżenie jego powstaniu, warto zdać się na opinię doświadczonej kosmetolog i wybrać optymalną metodę zniwelowania tego estetycznego defektu. Oczywiście można podjąć próby zredukowania drugiego podbródka masażami wykonywanymi w domu. Wymagają one jednak systematyczności, cierpliwości, odpowiedniej wiedzy, a i tak oprócz poprawy kondycji skóry efekt wyeliminowania drugiego podbródka będzie znikomy. Nasz salon kosmetologii estetycznej oferuje Ci zabiegi, które przyniosą stuprocentowy rezultat, a poza tym doskonale wpłyną na kondycję skóry, mięśni i poprawią Twoje samopoczucie.

Lipoliza iniekcyjna doskonałym sposobem eliminacji drugiego podbródka 

Lipoliza iniekcyjna to jeden z zabiegów skierowanych między innymi na podwójny podbródek, który w sposób bezpieczny i nieinwazyjny pozwala zredukować tkankę tłuszczową. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry roztworu soli żółciowej, która rozbija błony komórek tłuszczowych.    

Następnie rozpuszczony tłuszcz zostaje metabolizowany w wątrobie i wydalany z organizmu przez nerki. Preparat jest wprowadzany w obręb tkanki tłuszczowej za pomocą licznych nakłuć, może więc powodować powstawanie kontrolowanych zamierzonych stanów zapalnych. Opuchlizna i zaczerwienienia ustępują samoistnie w ciągu 3-5 dni po zabiegu. 

Lipoliza iniekcyjna likwidując podwójny podbródek, poprawia rysy twarzy i przywraca jej wymarzony wygląd. Oprócz zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscu łączącym szyję i żuchwę, wpływa na poprawę tkanki łącznej, rozwiązuje problem zwiotczałej skóry i wygładza jej powierzchnię, a przy stosowaniu zaleceń pozabiegowych niweluje ryzyko ponownego powstania podwójnego podbródka.

Więcej o zabiegu lipolizy iniekcyjnej dowiesz się tutaj: https://fbconcept.pl/lipoliza-iniekcyjna-co-powinnas-o-niej-wiedziec/

Nici liftingujące PDO alternatywą dla skalpela w zabiegu modelującym podbródek

Nici liftingujące PDO to innowacyjna metoda korygowania niedoskonałości skóry. Pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, co pozwala przywrócić skórze jędrność i prawidłowe napięcie między innymi w okolicach podbródka. Nici polidioksanowe aplikowane są pod skórę przy użyciu bardzo cienkiej igły. Zabieg trwa około 30 minut, jest bezpieczny i bezbolesny. Po zabiegu mogą wystąpić lekkie zasinienia i obrzęki, które szybko znikają. Wchłaniające się nici liftingujące PDO po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance, nie pozostawiając przy tym żadnych śladów ingerencji. Rezultaty zabiegu pogłębiają się jeszcze przez kilka tygodni po jego przeprowadzeniu, a dzięki zlikwidowaniu fałdu podbródkowego, rewelacyjnie poprawiają wygląd twarzy. Skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna, co zapobiega ponownemu jej zwiotczeniu. Efekty są widoczne od razu po zabiegu i utrzymują się nawet do dwóch lat. 

Mezoterapia igłowa skuteczną rewitalizacją twarzy, szyi i dekoltu

Mezoterapia igłowa to wszechstronny zabieg, który w naturalny sposób poprawia kondycję skóry, jej jędrność i napięcie. Polega na wprowadzaniu w głębokie warstwy skóry preparatów leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Substancje aktywne aplikowane są za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą lub igłą silikonową. Już same nakłucia stymulują procesy naprawcze w skórze. Preparaty i koktajle dobierane są do konkretnego problemu danego obszaru ciała. Produkt o działaniu przeciwstarzeniowym daje doskonałe efekty likwidacji podwójnego podbródka, w przypadku wysuszonej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Intensywnie regeneruje skórę, nawadnia ją i odżywia, przyspieszając procesy metaboliczne. Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Komfort zabiegu zapewnia znieczulenie miejscowe. Pierwsze efekty są widoczne od razu, a pełne po upływie tygodnia. W zależności od problemu i indywidualnych potrzeb zaleca się powtarzanie zabiegu seriami.

Więcej o efektach mezoterapii igłowej przeczytasz tutaj: https://fbconcept.pl/zabieg-mezoterapii-iglowej-na-czym-polega-i-jakie-daje-efekty/

Skuteczność zabiegów niwelujących drugi podbródek

Każdy z zabiegów proponowanych przez renomowane gabinety estetyczne, wyróżnia się wysoką skutecznością i trwałością efektów. Profesjonalny i doświadczony zespół dobierze odpowiednią dla każdego Klienta metodę likwidacji podwójnego podbródka. Mimo że efekty są gwarantowane i długotrwałe nie należy zapominać o dobrych nawykach pielęgnacyjnych, zbalansowanej diecie i prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Edit Content

Formularz kontaktowy

Wyslij do nas zapytanie!

    Edit Content

    Formularz kontaktowy

    Wyslij do nas zapytanie!