FBC

Dlaczego warto zdecydować się na makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi to sposób na trwałe podkreślenie brwi bez konieczności nakładania każdorazowo klasycznego makijażu. Odpowiednio wykonany, podkreśla rysy twarzy i nadaje wyraz spojrzeniu. Pozwala zaoszczędzić czas, a przy tym zapewnia wspaniały efekt na długi okres, dając poczucie elegancji i komfortu. 

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu specjalnego pigmentu pod skórę. Jest w zasadzie bezbolesny i odpowiednio przeprowadzony jest całkowicie bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że można mu się poddawać jedynie w sprawdzonych salonach kosmetycznych pod opieką doświadczonej linergistki lub kosmetolog. Zabieg jest poprzedzony znieczuleniem łuków brwiowych. Przed wykonaniem makijażu permanentnego brwi przeprowadzany jest bardzo szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia i  przyjmowanych lekarstw tak, aby wykluczyć reakcje alergiczne czy inne niepożądane efekty. Należy określić również preferowaną symetrię brwi, ponieważ jest to makijaż trwały i jakakolwiek korekta będzie się wiązała z kolejną ingerencją w skórze. Decydując się na makijaż permanentny trzeba również wybrać kolor barwnika, dobierając go do karnacji, barwy oczu lub włosów, tak żeby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Coraz większą popularność zyskuje makijaż permanentny metodą ombre. W wyborze metody wykonania zabiegu, koloru i kształtu brwi należy zdać się na doświadczenie specjalistów.  

Dlaczego warto zrobić brwi permanentne?

Brwi permanentne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają nieregularne łuki brwiowe lub przerzedzone włoski. Decydując się na tego rodzaju makijaż można zaoszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ permanentne brwi to łatwy i szybki sposób na  piękny wygląd przez wiele miesięcy, a nawet lat, w zależności od metody jego wykonania i właściwej pielęgnacji. Koszt makijażu permanentnego brwi jest relatywnie niewielki w porównaniu z klasycznym makijażem nakładanym każdego dnia, co stanowi dodatkowy jego atut.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi w zależności od metody jego wykonania utrzymuje się od roku do trzech lat. Swobodnie można wykonywać wszystkie czynności takie jak np. mycie twarzy czy pływanie w basenie. Nie ma więc potrzeby ograniczania aktywności fizycznej. Wspaniały efekt podkreślonych brwi pozwoli utrzymać oczywiście odpowiednia ich pielęgnacja. 

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi kosztuje od 800 do 1400 złotych. Utrzymuje się nawet do trzech lat, więc warto poddać się dodatkowym zabiegom, aby cały ten czas cieszyć się doskonałym  wyglądem. Można również zdecydować się na odświeżenie makijażu permanentnego brwi do roku czasu w cenie 500 złotych.

Jak wygląda gojenie się brwi po makijażu permanentnym?

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi można odczuwać dyskomfort. W miejscu wykonanego zabiegu może wystąpić lekki obrzęk oraz zaczerwienienie. Brwi po mikropigmentacji mogą wydawać się zbyt ciemne i za szerokie. Bez obaw! Po pełnym wygojeniu bledną nawet o 40-50% w porównaniu do stanu bezpośrednio po zabiegu.

Makijaż permanentny brwi – pielęgnacja po zabiegu

Po wykonanym zabiegu dbamy, by okolica zabiegowa była sucha i czysta. Unikamy sauny, solarium, basenu czy ekspozycji na słońce. Powstałe w czasie gojenia strupki powinny całkowicie odpaść. Ważnym jest, aby w żadnym wypadku ich nie urywać, nie pocierać i nie zdrapywać. Może to doprowadzić do powstania dziur w pigmentowanym obszarze. Po zabiegu nasz zabiegowiec dokładnie Cię poinstruuje i przekaże zalecenia pozabiegowe. Efekt pigmentacji możemy ocenić po upływie 6 tygodni.

Co ze źle wykonanym makijażem permanentnym brwi z innego salonu

Jeśli źle czujesz się w wykonanej stylizacji permanentnej, nie możesz dłużej patrzeć na Twoje brwi w lustrze – mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jest to laserowe usuwanie makijażu permanentnego, które pozwoli usunąć nam stary barwnik i przygotować brwi do ponownego opracowania makijażem permanentnym. Ilość koniecznych do wykonania zabiegów ustalana jest indywidualnie – czasami tylko jedno spotkanie wystarczy, aby usunąć niechciany makijaż. 

Edit Content

Formularz kontaktowy

Wyslij do nas zapytanie!

    Edit Content

    Formularz kontaktowy

    Wyslij do nas zapytanie!