FBC

Depilacja laserowa – odpowiadamy na pytania, obalamy mity

Jednym z najefektywniejszych sposobów usunięcia niechcianego owłosienia jest laserowa depilacja. Idealnie gładka skóra to ważny element wyglądu nie tylko w okresie wakacji. Na czym tak właściwie polega depilacja metodą laserową oraz jakich efektów można się spodziewać? W tym artykule odpowiadamy na te pytania oraz potwierdzamy fakty i obalamy mity na temat depilacji laserowej.

Na czym  polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to doskonały sposób na utrzymanie pięknego i świeżego wyglądu bez codziennego zmagania się z usuwaniem niechcianego owłosienia. Polega na termicznym zniszczeniu cebulki włosa, uniemożliwiającym mu odrastanie. Pozwala na to zaawansowana technologia, dzięki której depilacja laserowa stała się najnowocześniejszą metodą usuwania owłosienia z każdego obszaru ciała. Doskonały efekt idealnie gładkiej skóry można uzyskać poddając się zabiegom z użyciem  najnowocześniejszego lasera, wykorzystującego połączenie dwóch długości fal: aleksandrytowej 775 nm i neodymowo-yagowej 1064 nm. Takie zabiegi umożliwiają trwałe pozbycie się włosków zarówno cienkich i słabych, jak również ciemnych i mocnych. Epilacja przynosi oczekiwane rezultaty niezależnie od natężenia melaniny, czyli barwnika występującego we włosach i skórze. Sprawdza się więc i u osób z ciemną karnacją, i z bardzo jasnymi włosami, a przy tym jest całkowicie bezpieczna i niemal bezbolesna. Co ważne – depilacja laserowa w naszym gabinecie jest zabiegiem bezbolesnym i wysoce skutecznym.

Jakie obszary mogą być poddane laseroterapii?

Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność między innymi dlatego, że szybko i bezpiecznie można pozbyć się owłosienia z każdego obszaru ciała. Depilacji w zależności od preferencji można więc poddać:

  • okolice twarzy: wąsik, broda, baki, policzki, szyja, uszy, nos, 

  • okolice tułowia: pachy, kark, brzuch, tors, plecy, okolice brodawek,                         

  • obszary intymne: wszystkie rodzaje depilacji bikini, bikini męskie, pośladki,

  • nogi całe lub poszczególne partie: kolana, łydki, uda, stopy,

  • ramiona, przedramiona, całe ręce.

Każda partia ciała jest inaczej traktowana i wymaga różnej długości sesji oraz innej ilości zabiegów. Zgodnie z zaleceniami profesjonalnych kosmetolog sesje powinny się składać z 6 do 8 zabiegów powtarzanych co 4, 6 lub 8 tygodni. Zachowanie przerw między powtórzeniami depilacji laserowej jest ważne ze względu na fazy wzrostu owłosienia.  Dodatkowo poddanie się raz w roku zabiegom przypominającym zapewnia trwały efekt bez powracających włosków. 

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Istnieje wiele przekonań lub opinii, które zniechęcają do poddania się zabiegowi depilacji laserowej, albo wprowadzają pacjentów w błąd, budując mylne wyobrażenia o samym zabiegu lub jego efektach. Żeby temu zapobiec, warto usystematyzować wiedzę na ten  temat, oddzielając fakty od mitów.

Fakty

  • Nie należy się opalać na słońcu ani w solarium 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem ani stosować samoopalacza na 10 dni przed depilacją laserową.  Ciemniejszy kolor skóry może spowodować, że wiązka światła nie dotrze do mieszka włosowego, a dodatkowo może spowodować oparzenia skóry. Poza tym opalona skóra jest bardziej wrażliwa.

  • Jednorazowy zabieg nie przyniesie trwałych efektów ze względu na cykl życia włosów. Podczas gdy jedne już wypadają, inne są w fazie wzrostu dlatego zabiegi należy kilkakrotnie powtórzyć.

  • Skuteczność zabiegu zależy w dużej mierze od stosowania się do zaleceń profesjonalisty. Należy również zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu.

Mity

  • Depilacja laserowa nie jest bezpieczna – depilacja laserowa to zabieg bezpieczny, jeśli jest wykonany przez doświadczonego pracownika salonu kosmetycznego z użyciem certyfikowanego sprzętu. Ważne jest też odbycie konsultacji w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu.

  • Depilacja laserowa jest droga – nie, w porównaniu do kosztów ponoszonych na usuwanie owłosienia tradycyjnymi metodami depilacja laserowa jest relatywnie tańsza. Poza tym można zmniejszyć koszty poprzez wykupienie pakietów, korzystniejszych cenowo lub korzystać z cen promocyjnych.

  • Depilacja laserowa jest czasochłonna – wręcz przeciwnie. Dzięki ultraszybkiej pracy lasera zabieg nie trwa długo, czas depilacji jest uzależniony oczywiście od obszaru depilowanego ciała.

  • Zabiegi depilacji laserowej są bolesne – zabiegi laserem są znacznie mniej bolesne niż woskowanie, odczuwane są jako delikatne ukłucia nie powodujące dyskomfortu ani dużego bólu. 

  • Ciemna karnacja jest przeszkodą do depilacji – nowoczesny laser używany w salonie jest dostosowany do każdego z VI fototypów skóry i jest równie skuteczny w usuwaniu owłosienia.

  • Depilacja laserowa usuwa tylko ciemne włosy – usuwanie jasnych i cienkich włosów jest trudniejsze, ale nie jest niemożliwe. Wymaga większej ilości zabiegów o czym pacjent zawsze jest informowany.

  • Skutkiem depilacji laserowej jest wrastanie włosów – nie, laser całkowicie redukuje owłosienie bezpośrednio u nasady, jest więc szczególnie wskazany dla tych, którzy borykają się z problemem wrastających włosów, żeby na długi czas pozbyć się tej uciążliwości.

Depilacja laserowa – efekty

Efekty epilacji/depilacji laserowej na długo poprawiają jakość życia. Dzięki tej nowoczesnej technologii usuwania owłosienia, można zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy, ponieważ efekt po przyjęciu całej serii i poddawaniu się zabiegom przypominającym, utrzymuje się przez kilka lat, nawet do dziesięciu. Oczywiście to kwestia indywidualna, uzależniona od trybu życia i innych czynników zewnętrznych. Nie mniej, depilacja laserowa daje poczucie komfortu i elegancji, pozwala zapomnieć o wrastających włoskach i podrażnieniach skóry występujących po tradycyjnych zabiegach usuwania owłosienia. Depilacja pozwala na usunięcie nawet do 90% owłosienia, a włoski które zostają są cienkie, jasne i elastyczne co sprawia, że niemal niezauważalne. Oczywiście, żeby uzyskać wymarzony efekt,  należy odpowiednio przygotować się do każdego zabiegu, zgodnie z zaleceniami wykwalifikowanych pracowników salonu kosmetycznego.