FBC

CZYNNIKI, KTÓRE MAJĄ WPŁYW NA JAKOŚĆ RZĘS

HIGIENA PO 48H

Pamiętajcie, aby prawidłowo pielęgnować rzęsy – do demakijażu używajcie wyłącznie płynu micelarnego (płynów beztłuszczowych lub płynu do higieny intymnej rozrobionego z wodą, którego pH i skład nie powoduje podrażnień oraz nie posiada w składzie mydła ani substancji oleistych, więc nie uszkodzi wiązania klejowego). Polecamy uzupełniać rzęsy co 3 tygodnie, aby stylistka doczyściła trudno dostępne miejsca. Przed uzupełnieniem dokładnie umyjcie swoje rzęsy (używając do tego palców, nie płatków bawełnianych).

WILGOĆ

Pamiętajcie o tym, aby przez pierwsze dwie doby nie narażać rzęs na wilgoć i ciepło.

WYSIŁEK FIZYCZNY

Po zabiegu nie polecamy wyczerpujących treningów fizycznych – pocimy się bardzo, a potem bierzemy prysznic, co działa na niekorzyść dla rzęs.

KROPLE DO OCZU

Część z Was po zabiegu ma podrażnione oczy, naturalnie w takiej sytuacji sięgacie po krople łagodzące. Pamiętajcie jednak, aby nie wylewać do oczu całej fiolki na raz – krople się skrystalizują na rzęsach i obluzują spoinę.

FRYZJER

Amoniak obecny w farbach ma ogromny wpływ na trwałość spoiny kleju w ostatniej fazie polimeracji. Problem z nietrzymaniem się rzęs mają nie tylko klientki, ale również fryzjerki.

TŁUSZCZ

Tłuste kosmetyki nakładane na twarz wieczorem mają ogromny wpływ na odklejanie rzęs. Polecamy powstrzymać się na jeden dzień od stosowania takich konsystencji i delikatnie nawilżyć twarz lekkim kremem omijając okolice oka i powieki.

 

ALKOHOLE

Nie polecamy również w dniu zabiegu używania toniku z zawartością alkoholu ani przecierania twarzy dermatologicznymi płynami, np. Acnosan.

CIEPŁO, SPRAY I PARA WODNA

Prasowanie z użyciem pary wodnej ma tak samo zły wpływ na utrzymanie się rzęs, jak tłusta para wodna np. w kuchni (szczególnie osoby pracujące w gastronomii).

BASEN

Jeśli pójdziecie na basen w ciągu pierwszych 48h lub jesteście ratowniczkami również możecie odczuwać brak trwałości aplikacji ponieważ narażacie je na wilgoć i ciepło znajdujące się w takim miejscu.

DENTYSTA

Jeżeli na ten sam dzień zaplanowałyście czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym poproście higienistkę lub stomatologa o to, aby zasłonił Wam oczy maską chirurgiczną. Dzięki temu osłonicie je przed sprayem wodnym, który uwalnia się w trakcie chłodzenia zębów przy czyszczeniu. To samo tyczy się stomatologów i higienistek. Na was również przedostaje się spray wodny.

SAUNA I SOLARIUM

Wizyty w saunie i solarium w pierwszych 48 godzinach po zabiegu również są zabronione, sauna dodatkowo może prostować Wasze rzęsy.

PORANNY RYTUAŁ

Czyli mycie głowy, suszenie gorącym strumieniem powietrza, nakładanie na włosy kosmetyków stylizacyjnych w sprayu – to też może mieć ogromny wpływ na to, jak Wasze rzęsy będą się nosiły.

Edit Content

Formularz kontaktowy

Wyslij do nas zapytanie!

    Edit Content

    Formularz kontaktowy

    Wyslij do nas zapytanie!